Zaloguj się
Zyxel P-2612HW-F1 Modem Router
Opis
N300 WiFi Gigabit Dual WAN Router
Zyxel P-2612HW-F1
- Model: P-2612HW-F1
- Typ Portów: RJ-45
- Port WAN: 1 x 10/100
- Port LAN: 4 x 10/100
- Modem ADSL: Tak - ADSL2+
- Chłodzenie: Pasywne
- Urządzenie zarządzalne: Tak
- PoE: Nie
- VoIP: Tak
- Zasilacz: Zewnętrzny
- Standard sieci WiFi: 802.11 B/G
- Prędkość WiFi: 54 Mbps
- Pasmo Częstotliwości: 2,4 GHz
- Przycisk WPS: Tak
- Wbudowana Antena: Nie - 1 antena zewnętrzna, nieodkręcana
- Wymiary: 21,8 × 14,4 × 4 cm
- Waga: 0,500 kg urządzenie, 0,900 kg komplet
- Stan: używany
Adres IP: 192.168.1.1
Login: admin
Hasło: 1234
W zestawie:
- Zasilacz
SPECYFIKACJA:
- DSL Features
- ADSL compliance/ ITU-T G.992.1/ ITU-T G.992.2 Annex A, B (G.lite)/ ITU-T G.994.1 (G.hs)
- ADSL2 Compliance/ ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis)/ ITU-T G.992.4 (G.lite.bis)
- ADSL2+ Compliance/ ITU-T G.992.5
- Router Features
- NAT (includes multi-to-multi NAT) / SUA, 4096 NAT Sessions
- Full cone NAT
- NAT Server (Port forwarding)
- NAT ALGs
- PPTP/L2TP/IPSec VPN Pass Through
- PPPoE
- DHCP Client/Server/Relay
- DHCP Options (Option 42, 43, 60, 61 and 125)*
- DNS Proxy
- Dynamic DNS Support
- IGMP Snooping and Proxy
- IGMP Fast Leave
- IP Multicasting, IGMP v1, v2, v3*
- IP Alias
- RIP I/ RIP II Supported
- Support 16 IP Static Route
- IP Policy Routing
- UPnP support
- Adjustable MTU size (Max 1518 byte)
- Voice Functionality
- SIP version 2 (RFC 3261)
- Codec: G.711, G.729a/b
- Wideband Voice (G.722)*
- Echo Cancellation: G.168, VAD, Silence Suppression, CNG, Dynamic Jitter Buffer
- DTMF Detection and Generation
- DTMF: In-Band and Out-of-Band (RFC 2833), (SIP INFO)
- Modem and Fax Tone Detection and Pass-through
- T.38 FAX Relay
- DNS SRV
- Phone Features
- Message Waiting Indicator (RFC 3842)
- Flexible Dial Plan (RFC3525 section 7.1.14)
- Caller ID
- FAX Relay: Transparent Fax Relay over G.711
- Interactive Voice Response (IVR)
- Call Waiting
- Call Hold
- Early Media
- Flash Hook Timer
- Call Transferring (Blind and Attended Transfer)
- Call Forwarding
- Three Way Conference
- Abbreviated Dialing (Speed Dialing)
- Shuttle Enquiry Call (Second Call)
- Do NOT Disturb (DND)
- Call Block
- Calling LINE Identification Presentation (CLIP)
- Calling LINE Identification Restriction (CLIR)
- Connected Line Identification Presentation (COLP)
- Connected Line Identification Restriction (COLR)
- Conference Call w/ Media Server
- Caller ID Generation/ Detection w/ DTMF & FSK Format
- Internal Call
- Speed Dial (Phone Book)
- VLAN/QoS
- Support 802.1Q Port/ Tag based VLAN
- Support 802.1P Priority Bit
- TOS/ DiffServ
- Support Flexible Traffic Classification
- Support 4 Priority Queue
- Freely Assign the Classified Traffic to Queues, VLAN, or PVC
- Per VLAN IPR (IP Routing), (Max 4)
- Per VLAN PPPoE (Max 4)
- Media Bandwidth Management (MBM) for Triple Play
- Wireless LAN
- IEEE 802.11g Compliance
- Button/ PIN Mode Wi-Fi Protected Setup (WPS)
- Wi-Fi Protected Access support (WPA, WPA PSK, WPA2 (IEEE 802.11i), WPA2-PSK, WPA EAP)
- 802.11e (WMM)
- WLAN Bridge to LAN
- MAC Address Filter
- Support IEEE 802.1x Multiple SSID (up to 4) Random WPA Key Time Scheduling for Wireless On/Off SSID VLAN-tagging (Guest access)*
- Firewall Security
- Firewall with SPI
- Protection of DoS Attacking
- Content Filtering: URL Keyword Blocking
- IP & Generic Packet Filtering
- Real-time Attack Alert and Logs
- SIP ALG
- Virtual Private Network
- 2 Concurrent VPN Tunnels
- IKE and Manual Key Management
- AH and ESP Protocol
- DES/ 3DES and AES Encryption
- SHA-1 and MD5 Authentication
- Tunnel and Transport Mode Encapsulation
- IPSec NAT Traversal
- NETBIOS Pass-through for IPSec
- Network Management
- Web GUI
- Command Line Interpreter (CLI)
- Remote Management for Telnet/FTP/ Web/ SNMP/ ICMP/ DNS.
- Remote Firmware Upgrade via Web/FTP/TFTP
- SNMP v1 & v2c with MIB II
- TR-069/ TR-098/ TR-104
- TR-064
- TR111
- Hardware Specifications
- RJ-11 DSL port for ADSL Annex A and RJ-45 DSL port for ADSL Annex B and U-R2.
- 4-port Auto MDI/MDI-X 10/100M Ethernet LAN Ports.
- 1-port auto MDI/MDI-X 10/100M Ethernet WAN port
- Wi-Fi IEEE 802.11b/g
- One External Dipole Antenna, Non-detachable.
- Restore Factory Defaults Button
- 2 FXS POTS interface
- A Hardware Switch for DSL/ Ethernet WAN
- WLAN Button on Top Side for WLAN On/Off and WPS
- Restore Factory Reset Button
- Power Consumption: 18W
- Physical Specifications
- Item weight: 460 g (1.02 lb)
- Item dimensions (WxDxH): 218 × 144 × 40 mm (8.58" x 5.67" x 1.57")
- Packing weight: 665 g (1.47 lb)
- Packing dimensions (WxDxH): 277 × 263 × 77 mm (10.35" x 10.9" x 3.03")
- Environmental Specifications Operating Environment
- Temperature: 0℃ to 40℃ (32°F to 104°F)
- Humidity: 20% to 85% RH
- Storage Environment
- Temperature: -20℃ to 60℃ (-4°F to 140°F)
- Humidity: 20% to 90% RH
- Certification
- CE
Sprzęt jest używany, sprawny w 100%.
Brak oryginalnego opakowania.
Dane techniczne
| Stan | Używany |
| Kolor | Biały |
| Wymiary | 21,8 × 14,4 × 4 cm |
| Waga | 0,500 kg |
| Tryb pracy | Router |
| Drugi Tryb Pracy | Switch |
| Trzeci Tryb Pracy | Modem ADSL |
| Klonowanie MAC | Nie |
| Modem ADSL | Tak |
| Typ modemu ADSL | ADSL 2+ |
| Modem LTE | Nie |
| Modem VDSL | Nie |
| Polskie Menu | Nie |
| Port USB | Nie |
| Printserver | Nie |
| Server VPN | Nie |
| Switch | Tak |
| VoIP | Tak |
| WAN | Tak |
| Typ portów | RJ-45 |
| Ilość portów | 5 |
| Standard portów | 10/100 |
| Dodatkowe porty | Tak |
| Typ dodatkowych portów | RJ-11 |
| Ilość dodatkowych portów | 3 |
| Chłodzenie | Pasywne |
| Urządzenie modularne | Nie |
| Urządzenie zarządzalne | Tak |
| Protokoły zarządzania | www |
| PoE | Nie |
| Ilość zasilaczy | 1 |
| Zasilacz | Zewnętrzny |
| Standardy Sieci WiFi | 802.11 b/g |
| Prędkość WiFi | 54 Mbps |
| Pasmo częstotliwości | 2,4 GHz |
| Przycisk WPS | Tak |
| Wbudowana antena | Tak - 1 antena zewnętrzna |
| Gniazdo anteny | Nie |

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt, pojawiają się po naszym zatwierdzeniu.